Достапни линкови

Од пожар во Драч загинаа 4 деца


Четири деца на возраст од шест до 13 години загинаа синоќа во пожар во нивниот дом во Драч.
Се претпоставува дека огнот бил предизвикан од свеќа, а децата настрадале од задушување од чадот.
Мртвите деца биле пронајдени изутрината од мајката која е пејачка во ноќен клуб.
XS
SM
MD
LG