Достапни линкови

Русија повторно ќе го истражува тепањето на новинарот Бекетов


Руските обвинители повторно ја отворија истрагата од за претепувањето на новинарот Михаил Бекетов кој 2008 година заврши во инвалидска количка. Бекетов пишуваше за контроверзаната изградбата на автопатот низ шума во близина на Кимки.
Повторно отворање на истрагата за Бекетов следи по тепањето на неколку други истакнати новинари, меѓу кои, и Олег Кашин од Комерсант
XS
SM
MD
LG