Достапни линкови

САД побараа од Северна Кореја запирање на нуклеарната програма


Американскиот Претседател Барак Обама денеска побара од Северна Кореја да ја запре воената нуклеарна програма која води кон натамошна изолација и намалена безбедност на земјата.
Обама пред американските војници стационирани во Јужна Кореја изјави дека сојузништвото на САД со Јужна Кореја никогаш не било посилно.
XS
SM
MD
LG