Достапни линкови

Осуда за нападите врз христијани во Ирак


Советот за безбедност на ОН и САД го осудија новиот бран напади врз христијанското малцинство во Ирак. Повеќе од 50 христијани беа убиени во напади во Ирак во изминативе две недели.
XS
SM
MD
LG