Достапни линкови

Нови 40 жртви од вулканот Мерапи


Спасувачите во Индонезија пронашле уште 40 тела со што бројот на загинати од ерупцијата на вулканот Мерапи порасна на 191. Надлежните соопштија дека ерупцијата е со слаб интезитет, но вулканот е се уште активен. Аеродромот во Џакарта е затворен, а меѓународните летови преку Индонезија се со нарушен распоред.
XS
SM
MD
LG