Достапни линкови

Обама предвреме пристигна во Сеул


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Сеул каде што ќе се одржи самитот на Групата 20. Обама замина од Индонезија неколку часа порано од предвиденото поради страхувањата дека чадот од вулканот Мерапи, кој е во ерупција, би можел да го наруши воздушниот сообраќај. Инаку, главни теми на самитот на Г 20 во Сеул ќе бидат трговскиот дебаланс и војната со вредноста на валутите, кои се главна закана за заздравувањето на светската економија.
XS
SM
MD
LG