Достапни линкови

Фејт ги повика малцинствата да излезат на изборите на Косово


Шефот на меѓународната цивилна мисија на Косово, Питер Фејт ги повика малцинските заедници да учествуваат на вонредните избори на Косово, закажани за 12-ти декември. Фејт дава гаранции дека изборите ќе бидат слободни, фер и демократски и оти ќе ги надгледуваат меѓународни посматрачи.
XS
SM
MD
LG