Достапни линкови

Камерун бара поголеми политчки слободи во Кина


Британскиот премиер Дејвид Камерун, во рамките на посетата на Кина, денеска ќе имаше обраќање пред студентите на Универзитетот во Пекинг. Камерун притоа повика на поголеми политички слободи во Кина, односно нагласи дека економскиот прогрес мора да биде следен и од политички напредок.
XS
SM
MD
LG