Достапни линкови

Времето денеска- променливо и топло


Времето ќе биде променливо облачно и ветровито со подолги сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура се движи од девет до 15, а дневната ќе биде од 16 до 22 степена.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG