Достапни линкови

Жбогар не доаѓа во Скопје


Словенечката амбасада во Скопје соопшти дека посетата на министерот за надворешни работи на Словенија Самуел Жбогар на Македонија планирана за 11 и 12 ноември, се откажува поради смртен случај во неговото семејството.Конференцијата на кој атребаше да присуствува Жбогар со работен наслов „Економските односи меѓу Република Словенија и Република Македонија и можности за идни инвестиции во Македонија“ се одложува за почетокот на идната година.
XS
SM
MD
LG