Достапни линкови

Најмалку 42 лица загинале во сообраќајна несреќа во Конго


Властите во Конго соопштија дека најмалку 42 лица загинале во сообраќајна несреќа кога камионот во кој се возеле се превртил. Командантот на полицијата изјави дека причина за несреќата преоптовареноста на камионот и лошиот пат. Меѓу настраданите се и 16 деца.
XS
SM
MD
LG