Достапни линкови

Платите во Бугарија годинава повисоки за над 9 насто


Просечната плата во Бугарија исплатена во септември е 333 евра, што е за речиси 10 евра повеќе од август, соопшти бугарскиот Завод за статистика.
На годишно ниво платите во Бугарија во третиот овогодишен квартал се зголемени за 9,4 проценти.
XS
SM
MD
LG