Достапни линкови

Во Пекинг британско - кинески разговори


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска во Пекинг ги започна разговорите со кинескиот премиерот Вен Џиабао. Целта на посетата е да ги зајакне трговските врски со втората најголема економија во светот. Заедно со Камерон се и 50 врвни бизнисмени кои треба да склучат профитабилни зделки. Британскиот премиер има намера да ја удвои билатералната трговија со Кина на повеќе од 100 милијарди долари годишно до 2015
XS
SM
MD
LG