Достапни линкови

Пакистан со негодување на подршката на САД на Индија


Пакистан со негодување на коментираше американската подршка на Индија за постојана членка на Советот за Безбедност во ОН.
Вчера имено американскиот Претседател Барак Обама во обраќањето пред индискиот парламент ја подржа идејата Индија во иднина да стане постојана членка на реформираниот Совет за Безбедност.
XS
SM
MD
LG