Достапни линкови

Објавени мемоарите „Поентата на одлуките“ на Џорџ Буш


Поранешниот американски Претседател Џорџ Буш е повторно во центарот на медиумското внимание. Тој во интервју за НБС бранеше некои негови контроверзни одлуки како Претседател.
Според Буш, грубите техники на испрашување на терористите како прскање со вода или симулирано давање спасиле многу животи, бидејки се спречени многу терористички напади. Буш изјави и дека бил лут што во Ирак не било пронајдено оружје за масовно уништување но дека одлуката за инвазија и соборување на режимот на Садам Хусеин била исправна.
Денеска во продажба излегува неговата книга мемоари – “Поентата на одлуките“.
XS
SM
MD
LG