Достапни линкови

Експлодира автомобил бомба во Ирак,12 мртви


Најмалку 12 луѓе загинаа, а над 30 се ранети при експлозија на автомобил бомба во јужниот дел на Ирак, јавуваат новинските агенции. Експлозијата се случила во близина на прометна улица во југозападниот дел на Басра.
XS
SM
MD
LG