Достапни линкови

Бериша: ЕУ не треба да се плаши од наплив на албански емигранти


Албанскиот премиер Сали Бериша ја поздрави одлуката за визна либерализација и ја оцени како историска. Тој изјави дека земјите членки на Европската Унија не треба да се плашат од наплив на албански емигранти, затоа што преку кампања, граѓаните се запознаени со значењето на визната либерализација.
XS
SM
MD
LG