Достапни линкови

Романија и Молдавија ќе потпишат меѓуграничен договор


Романија и Молдавија денеска на маргините на регионалниот самит во Букуреш, ќе потпишат меѓуграничен договор. Во него се предвидува рамка за решавање на техничките прашања околу одржување и набљудување на границата. Претседателот на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо, го поздрави потпишувањето на меѓуграничниот договор меѓу Романија и Молдавија нарекувајќи го одличен пример за регионална соработка.
XS
SM
MD
LG