Достапни линкови

Македонска собраниска делагација во посета на Брисел


Македонска парламентарна делагација на Комисијата за европски прашања, денеска и утре ќе се сретнат со повеќе европратеници во Европскиот парламент во Брисел. Целта на посетата на македонските партеници е преку непосредни контакти со своите колеги од Брисел поблиску да ги информират за евроинтегративните процеси на земјава, непосредно пред објавувањето на Годишниот извештај за напредокот на земјата.
XS
SM
MD
LG