Достапни линкови

Десетици загинати при бомбашки напад во Карбала


При експлозија на автомобил бомба во ирачкиот шиитски град Карбала загинаа десетици лица.
Меѓу нив имало и аџии од Иран. Бомбата екплодирала на улица во близина на џамијата во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG