Достапни линкови

Времето променливо со дожд и силен ветар


Од денеска во наредните неколку дена подрачјето на Македонија ќе биде пов влијание на серија влажни воздушни бранови и јужно струење кои ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат поинтензивни во западните делови, каде што е можна и појава на грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.
Ќе дува засилен ветер од јужен правец, а денеска и утре воздушниот пртитсок значително ќе опадне.
XS
SM
MD
LG