Достапни линкови

Протести за поддршка за истепаниот новинар во Русија


Демонстранти во Москва и Санкт Петерсбург бараат од руските власти да ги извадат пред лицето на правдата одговорните за нападот врз новинарот Олег Кашмин кој сега е во кома. Во Москва протестите се одржаа пред полициска станица каде што новинарите потпишуваа петиција со која се бара од претседателот Дмитри Медведев да ги казни одговорните за нападот. Кашин кој работи во опозицискиот весник „Комерсант“ е на интезивна нега поради многуте повреди со кои се здоби.
XS
SM
MD
LG