Достапни линкови

Најмалку 5 милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските власти денеска соопштија дека при американски ракетен напад, загинале пет луѓе за кои се сомневаат дека се милитанти. Инцидентот се случил во северниот дел на областа Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Оваа област е позната како засолниште на милитанти.
XS
SM
MD
LG