Достапни линкови

Земјотрес во Албанија со интезитет од 4 степени по Рихтер


Во Албанија утрово е регистриран земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала со епицентар на околу 27 километри југоисточно од Пука. Сеизмолошкиот завод на Црна Гора соопшти дека силниот земјотрес се почувствувал и во пограничното подрачје на Црна Гора. Се уште нема информации за повредени лица или причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG