Достапни линкови

Кубанската полиција ја најде „црната кутија“


Кубанските иследници ја пронајдоа „ црната кутија“ од авионот кој пред три дена се урна во планинска област на 400 километри источно од Хавана. Спасувачките екипи завршија со отстранување на остатоците од несреќата во која загинаа 68 патници од кои 28 странски државјани. Авионот се урнал откако екижот алармирал за итна ситуација.
XS
SM
MD
LG