Достапни линкови

Јапонскиот амбасадор ќе се врати во Москва


Јапонскиот амбасадор во Русија, што беше отповикан минатата недела , најверојатно ќе се врати во Моска, јавува јапонска новинска агенција кој се повикува на владини извори. Амбасадорот Масахару Коно ја напушти Русија , во знак на протест откако рускиот претседател Дмитри Медведев, ги посети островите за кои двете земји неколку децении се спорат.
XS
SM
MD
LG