Достапни линкови

Папата Бенедик 16-ти во дводневна посета на Шпанија


Папата Бендедик 16 ти пристигна во Барселона, како дел од неговата двоневна посета на Шпанија. Претходно, Папата за време на прослава во северозападниот град Сантјаго де Компостела, ги повика граѓаните на Европа да им се вртат на своите христијански корени. Денеска, тој ќе ја посети и модернистичката базилика Фамилија Саграда, која се смета за едно од архитектонските чуда во светот.
XS
SM
MD
LG