Достапни линкови

Хереро и Бајрами ќе ја стартуваат камапањата за антидискриминација


Министерот за труд и социјална политика, Џељаљ Бајрами и амбасадороте на ОБСЕ во Македонија Хозе Луис Хереро денеска ќе го одбележат почетокот на кампањата за антидискриминација и еднакви можности. Мотото на кампњата е „ не дискриминирај! Еднакви можности за сите“.
XS
SM
MD
LG