Достапни линкови

Летовите до и од Џакарта откажани


Авионските компании како превентивна мерка, откажаа 36 лета, од и до Џакарта поради пепелта што ја исфрли активираниот вулкан Мерапи, соопшти потпаролот на меѓународниот аеродром. Бројот на загинатите од ерупцијата на вукланот достигна 138, соопштија локалните власти. Вулканот се активира на 26 октомври минатиот месец поради што неколку илјади луѓе беа евакуирани.
XS
SM
MD
LG