Достапни линкови

Сомалиските пирати ослободија танкер


Сомалиски пирати ослободиле еден јужнокорејски танкер заедно со екипажот кои биле киднапирани во април месец годинава, јавуваат јужнокорејските медиуми. Танкерот пренесувал нафта вредна 160 милиони долари и 24-член екипаж,а сега е на пат накај САД.
XS
SM
MD
LG