Достапни линкови

Шпанскиот премиер го изненади со посета Карзаи


Шпанскиот премиер Хосе Луис Родригез Запатеро денеска пристина во ненајавена посета на Авганистан за да се стрене со државните трупи . Тој се сретна со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и со други високи државни претставници, но детали од средбата не се соопштени. Шпанија до сега има испратено околу 1500 војници во Авганистан , од кои речиси 100-тина загинаа.
XS
SM
MD
LG