Достапни линкови

Обама: Индија и САД се обединети во борбата против тероризмот


Американскиот претседател Барак Обама денеска зборувајќи пред хотелот во Мумбаи кој беше центар на терористичките напади во 2008-мата година, изјави дека Индија и САД се обединети во борбата против тероризмот и посветеноста да да му дадат на својот народ, безбедна иднина и развој. Според најавеното Обама во Њу Делхи треба да се сретне со премиерот Манмохан Сингх. По Индија, американскиот претседател ќе ја продолжи својата турнеја во Индонезија, па во Јужна Кореа каде ќе присуствува на самитот на Г20 а во Јапонија на состанокот на АПЕК.
XS
SM
MD
LG