Достапни линкови

Ураганот Томас го напушта Хаити


Моќниот ураган Томас кој го зафати Хаити, со намалена сила го смени правецот на движењето и ги напушта Карибите, оставајќи зад себе 6 жртви. Ураганот, како да ги поштеди стотиците илјади жители на Хаити кои се уште живеат во шатори , по катастрофалниот земјотрес во кој загинаа околу 250 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG