Достапни линкови

Ураганот Томас ги погоди Хаити


Ураганот Томас ги зафати Хаити. Поројните дождови и силниот ветар се закануваат да предизвикаат поплави, а со тоа растат и страхувањата од побрзо ширење на колерата која владее во некои делови на земјата. Многу жители на Хаити се уште се сместени во шатори откако земјата во јануари годинава беше погодена од катастрофален земјотрес во кој загинаа околу 250 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG