Достапни линкови

Лансирањето на Дискавери повторно е одложено


Планираното лансирање на Дискавери е повторно одложено поради истекување на гориво.
Наса соопшти дека сега планира да го лансира спејс шатлот на 30 Ноември.
По 26 години шатлот треба да ја изврши својата последна мисија до Меѓународната Вселенска Станица пред да биде испратен во музеум, но тоа поради лошото време или технички проблеми не се остварува.
XS
SM
MD
LG