Достапни линкови

Турција до 2023 меѓу 10 те најголеми светски економии?


Турција во 2023 година ќе стане меѓу 10 те најголеми економии во светот, изјави денеска турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
Тој нагласи дека оваа цел Турција може да ја исполни, бидејќи инвестира во образованието и сферата на истражувањата и развојот.
Ердоган додаде дека Турција е на прво место во Европа во однос на економскиот раст.
XS
SM
MD
LG