Достапни линкови

Масовно убиство во Русија - пронајдени 12 мртви


Руските власти соопштија дека 12 лица биле пронајдени задушени и избодени во една куќа во јужниот дел на Русија.
Полицијата ова масовно убиство го открити денеска во селото Кишевскаја во јужниот регион Краснодар.
Меѓу жртвите има и четирите деца. Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG