Достапни линкови

ЕУЛЕКС бара дијалог меѓу Албанците и Србите


Шефот на ЕУЛЕКС, ГЗавие Де Марнак изјави денеска во Косовска Митровица дека е многу важен дијалогот меѓу србите и албанците, како и дијалогот со меѓунардоната заедница. Марнак повтори и дека ЕУЛЕКС е заинтересира да почнат и разговорите меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG