Достапни линкови

Руско - Грузијска шпионска афера


Грузија денеска соопшти дека разбила голем руски шпионски круг, и уапсила 13 осомничени од кои 4-ца руски државјани. Руското министерство за надворешни работи веднаш одговори при што оваа информација од Тбилиси ја оквалификува како провокација и политичка фарса. Според грузијското министерство за внатрешни работи, грузијски разузнавачи се инфилтрирале меѓу руските шпиони, што било голем удар за главниот руски воен разузнавачки сервис.
XS
SM
MD
LG