Достапни линкови

Нападната сунитска џамија во Пакистан - 50 тина мртви


Најмалку 50 лица загинале, а 80 се ранети при експлозија на бомба во сунитска џамија во Дара Адам Кел во северозападен Пакистан. Во последните месеци повеке џамии и храмови на суфистите беа нападнати во муслиманските секташки насилства во Пакистан.
XS
SM
MD
LG