Достапни линкови

Исламофобијата во светот е во пораст?


Генералниот секретар на Организацијата на Исламската Конференција изјави дека Исламофобијата е во пораст во светот и посебно во Европа. Според Екмеледин Ишалоглу, политичарите во трката по гласови ги користат анти исламските чувства против имигрантите во Европа а тоа потсеќало на анти семитизмот од 30 тите години на 20 век.
XS
SM
MD
LG