Достапни линкови

Уште еден земјотрес во Србија


Земјотрес со сила од 4.3 степени според Рихтер ја погоди Србија вчера во 10 часот навечер. За сега нема информации за штети или жртви. Епицентарот се наоѓа на 35 километри од Крагујевац и на 110 километри од Белград. Вчерашниот земјотрес следи по посилен потрес кој се случи пред неколку дена, во кој настрадаа две лица и беа предизвикани материјални штети.
XS
SM
MD
LG