Достапни линкови

Барак Обама денеска ја започнува азиската турнеа


Американскиот претседател Барак Обама денеска ја започнува десетдневната официјална посета на азиските земји, за време на која ќе ги посети Индиа, Индонезија, Јужна Кореа и Јапонија. Прва дестинација во турата на Обама е Мумбаи, каде претседателот ќе разговара за безбедносни прашања по терористичкиот напад, во кој пред две години загинаа 160 лица.
XS
SM
MD
LG