Достапни линкови

Поранешниот руски премиер денеска ќе биде погребан


Поранешниот руски премиер Виктор Черномирдин денеска ќе биде погребан со високи државни почести на гробиштата „Новодевичи“ во Москва. Черномирдин почина во средата на 72 годишна возраст . За сега не е официјализирана причината за смртта на поранешниот премиер, но беше познато дека неговата здравствена состојба драстично се влоши по смртта на неговата сопруга кон почетокот на годинава.
XS
SM
MD
LG