Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Денеска не` очекува сончево и релативно топло време. Во котлините и речните долини утрово се појави магла. Долж Повардарието дува слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од 1 до 7, а дневната ќе биде во интервалот од 18 до 23 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG