Достапни линкови

Јосиповиќ се извини за убиствата на Србите во Паулин Двор


Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ денеска изјави дека семејствата на жртвите од злостортвата во Паулин Двор заслужуваат извинување. Оддавајќи почит на жртвите на злостортвото во Паулин Двор кај Осјек , во придружба на српскиот претседател Борис Тадиќ,Јосиповиќ изрази уверување дека злосторниците ќе бидат казнети и дека токму тоа ќе овозоми помирување на луѓето од овие простори.
XS
SM
MD
LG