Достапни линкови

Нов пакет- бомба откриен во Атина


Грчката полиција полиција денеска извршила контролирано детонирање на бомба адресирана до француската амбасада во Атина.
Ова е последната пратка со експлозив откриена откако започна серијалот со „ поштенските бомби“.
Грција на 48 часа го забрани испраќањето пошта во странство, откако 14 пакети со експлозив беа откриени и адресирани до некои странски амбасади во Атина.
XS
SM
MD
LG