Достапни линкови

Во Иран уапсени ,,четворица терористи,,


Иранските власти соопштија дека уапсиле четири лица кои, наводно, добиле пари од курдски милитант во Британија за да вршат атентати во Иран. Тие, според иранските медиуми, биле уапсени во градот Мариван и наводно во изминативе две години имале извршено пет убиства.
XS
SM
MD
LG