Достапни линкови

Нов рекорд на еврото спрема доларот


Еврото денеска постави нов деветмесечен рекорд во порастот на неговата вредност спрема доларот. Прв пат по јануари едно евро се менува за долар и четириесет и два цента. Скокот на еврото следуваше по соопштението на американската централна банка дека ќе потроши дополнителни 600 милијарди долари на државни обврзници со цел поттикнување на стопанството.
XS
SM
MD
LG