Достапни линкови

Криумчарски тунел меѓу САД и Мексико


Американските и мексиканските власти соопштија дека откриле тунел за криумчарење дрога на границата меѓу Калифорнија и Тихуана во должина од 550 метри. Притоа, биле запленети и над 20 тони марихуана.
XS
SM
MD
LG